Bendra informacija
    Diagnostika
    Gydymas
    Varia
 
 
 
Teledermatologija

Telemedicina – nuotolinis pacientų konsultavimas ir gydymas pasitelkiant skaitmenines medicininės informacijos išsaugojimo ir persiuntimo priemones.

Praėjusio amžiaus 6-ajame ir 7-ajame dešimtmetyje vykdyti telemedicinos projektai, dėl įrangos brangumo ir nepakankamos diagnostinių vaizdų kokybės, buvo negausūs. Lūžis įvyko 9-ajame dešimtmetyje įdiegus skaitmenines informacijos išsaugojimo ir persiuntimo technologijas.

Teledermatologija – telemedicinos sritis, nagrinėjanti nuotolines odos ligų diagnostikos ir gydymo galimybes. Terminas pasiūlytas ir pirmasis teledermatologijos projektas pradėtas 1995 m. Oregone, JAV. Odos ligų diagnostikoje vyrauja vizualiniai metodai, dėl lėtinio daugelio susirgimų pobūdžio, dermatologija pasitarnavo daugelio telemedicininių tyrimų modeliavimui ir šiuo metu yra geriausiai išvystyta telemedicinos sritis.  2003 m. duomenimis JAV – vykdyti 62 teledermatologiniai projektai, o  2009 m. pasaulyje veikė 240 teledermatologijos programų. Manoma, jog tai vienas didžiausių praėjusio šimtmečio medicinos pasiekimų.

Lietuvoje telemedicina prasidėjo 1997 m., Kauno medicinos akademijai užmezgus pirmąjį videokonferencinį ryšį su Stokholmo St.  Erik Eye Hospital. Vykdyti ir kiti projektai, tačiau jie orientuoti į akademinių įstaigų bendradarbiavimą.

Pacientams skirtų teledermatologijos programų nebuvo, todėl teledermatologinėms (nuotolinėms) konsultacijoms įsteigėme tinklalapį: www.odosinstitutas.lt.

Kviečiame apsilankyti!

 ©  Dr. Laimonas Jazukevičius, 2010