Bendra informacija
    Diagnostika
    Gydymas
    Varia
 
 
 
Dermoskopija

Dermoskopija – naujausias ir sparčiai besivystantis diagnostikos metodas, Europos dermatologijos klinikose įdiegtas prieš du dešimtmečius. Tai neinvazinė, “in vivo”, mikroskopinė ir techniškai paprasta tyrimo metodika. Jos esmė – tyrimo objekto padidinimas 8 – 70 kartų, imersijos ar poliarizacijos  reiškinių pritaikymas, gaunant naujos,  kiekybinės ir  kokybinės semiotinės informacijos, turinčios morfologinius atitikmenis. Naudojant dermoskopiją, dėl tyrimo specifikos, pacientui ištirti skiriama daugiau laiko, gaunama daugiau informacijos, lyginant su vizualine diagnostika. Vaizdinė informacija gali būti išsaugoma elektroninėse laikmenose, kaupiama, panaudojama dinaminiuose stebėjimuose. Skaitmeninė dermoskopija padėjo pagrindus naujai dermatologijos šakai – teledermoskopijai, atsirado galimybė keistis informacija ne tik tarp kolegų , bet ir tarp medicinos centrų įvairiose šalyse.

Dermoskopijos diagnostinis jautrumas  šiuo metu svyruoja tarp 90 - 95%, t.y. 10 – 27% didesnis, nei vizualinės diagnostikos,todėl ji pripažinta kaip viena geriausių diferencinės diagnostikos metodikų.

Analoginė dermoskopija

Skaitmeninė dermoskopija

Analoginė

 Vaizdas plika akimi

Skaitmeninė
Analoginė

 Dermoskopija

Skaitmeninė
Analoginė

 Dermoskopiniai vaizdai

Skaitmeninė

Daugiau odos piktybinių navikų ir jų dermoskopinių vaizdų galite pamatyti šio tinklalapio "Atlase", esančiame "Bendros informacijos" skyriuje.

 

©  Dr. Laimonas Jazukevičius, 2010